מרכז רקמן בתקשורת

16.10.17: מרכז רקמן בתגובה באתר "וואלה" על ההפרדה בין נשים לגברים בערב עיון של לשכת עורכי הדין.

18.8.17: מרכז רקמן בתגובה באתר "באר שבע נט" על תופעת נישואי הקטינים.

17.8.17: מרכז רקמן בתגובה באתר "דבר ראשון" על הכרעת בג"צ הקובעת שכעת אישה תוכל להתמנות לתפקיד מנכ"לית בתי הדין הרבני.

10.8.17: ד"ר גלית שאול – מנכ"לית מרכז רקמן בריאיון עם ענת סרגוסטי בתכניתה חברת החדשות בעם, חללית טיוי, בנושא פסיקת ביהמ"ש העליון (19.7.17) בנוגע לקביעת גובה מזונות במשמורת פיזית משותפת.

25.7.17: עו"ד קרן הורוביץ- ראש תחום חקיקה ומדיניות ציבורית התראיינה לתכנית של גבי גזית 103 FM, בנוגע לפסיקת ביהמ"ש העליון בנושא קביעת גובה מזונות במשמורת פיסית משותפת (דקה 03:55).

25.7.17: עו"ד קרן הורוביץ- ראש תחום חקיקה ומדיניות ציבורית בטור בעיתון "גלובס" בנוגע לפסיקת ביהמ"ש העליון בנושא קביעת גובה מזונות במשמורת פיסית משותפת.

19.7.17: תגובת מרכז רקמן להחלטת בית המשפט העליון בנושא קביעת גובה מזונות במשמורת פיסית משותפת בכתבה באתר "הארץ".

29.5.17: פרופ' רות הלפרין קדרי ועו"ד שי זילברברג בכתבה באתר ynet על ההתפתחות בפרשת העגונה צביה גורודצקי – פתיחת הליך פלילי כנגד הבעל סרבן הגט. 

18.5.17: ד"ר גלית שאול – מנכ"לית מרכז רקמן בכתבה באתר "דבר ראשון" בנוגע להצ"ח לשינוי חזקת הגיל הרך (לקראת קריאה טרומית).

5.5.17: פרופ' רות הלפרין קדרי – ראשת מרכז רקמן ועו"ד שי זילברברג ממרכז רקמן בכתבה באתר "וואלה" על לקוחת מרכז רקמן, צביה גורודצקי שעגונה כבר 17 שנים. 

2.5.17: ד"ר גלית שאול – מנכ"לית מרכז רקמן נכללה ברשימת "69 דברים שנשים ישראליות מצליחות אוהבות בארץ שלהן" לכבוד חגיגות יום העצמאות ה69 למדינת ישראל.

1.5.17: ד"ר גלית שאול – מנכ"לית מרכז רקמן, בכתבה באתר "סלונה" על בחירת הנשים המועטה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות לשנת 2017. 

26.4.17: ד"ר גלית שאול – מנכ"לית מרכז רקמן ועו"ד קרן הורוביץ ממרכז רקמן, בכתבה באתר "דבר ראשון" בנושא התנגדות הרב שטיינמן לעוזרות משפטיות בבתי הדין הרבניים.

25.4.17: פרופ' רות הלפרין-קדרי – ראשת מרכז רקמן ועו"ד קרן הורוביץ ממרכז רקמן בכתבה באתר "הארץ" בנושא התנגדות הרב שטיינמן לעוזרות משפטיות בבתי הדין הרבניים.

31.3.17: עו"ד קרן הורוביץ – ראש תחום חקיקה ומדיניות ציבורית במרכז רקמן, בכתבה בעיתון מעריב בנושא העגונה מצפת שבעלה צמח. 

31.3.17: ריאיון של ד"ר גלית שאול – מנכ"לית מרכז רקמן ועו"ד בתיה כהנא דרור, בתוכנית "עושים סדר" בערוץ 2, בנושא העגונה מצפת שבעלה צמח.

26.3.17: אתר ערוץ 7 סוקר את הדיון על שירות נשים בצה"ל שהתקיים בשיתוף מרכז רקמן והמרכז למשפט יהודי ודמוקרטי באוניברסיטת בר-אילן.

20.3.17: עו"ד אסנת קרפלוס ממרכז רקמן ו-מ' לקוחת המרכז, בריאיון בתכנית הרדיו "עושים צהריים" בגלי צה"ל בנושא האלימות נגד נשים ברשת.

8.3.17: ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, התראיינה לאתר "הארץ" בנושא פשרת חזקת הגיל הרך.

8.3.17: לכבוד יום האישה הבינלאומי, ד"ר גלית שאול – מנכ"לית מרכז רקמן, התראיינה לכתבה באתר "דבר ראשון" בנושא "אלימות נגד נשים" בהיבט הכלכלי.

20.2.17: עו"ד קרן הורוביץ, מנהלת היחידה לקידום מדיניות וחקיקה במרכז רקמן, התראיינה לתוכנית רדיו "היום שהיה" בגלי צה"ל בנוגע להצעת החוק של משה גפני ואורי מקלב לפיה בתי הדין הרבניים יוכלו לשמש גם כבוררים בסכסוכים אזרחיים, בנוסף לבתי המשפט הקיימים.

20.2.17: עו"ד קרן הורוביץ, מנהלת היחידה לקידום מדיניות וחקיקה במרכז רקמן, התראיינה לתוכנית רדיו ברשת ב' בנוגע להצעת החוק של משה גפני ואורי מקלב לפיה בתי הדין הרבניים יוכלו לשמש גם כבוררים בסכסוכים אזרחיים, בנוסף לבתי המשפט הקיימים.

17.2.17: ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, התראיינה לתוכנית רדיו ברשת ב' בנושא האלימות נגד נשים.

22.11.16: ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, התראיינה בתוכנית עושים סדר בערוץ 1 לרגל יום המאבק באלימות נגד נשים, ודיברה על אמנת איסטנבול.

28.9.16: פרופ' רות הלפרין קדרי, ראשת מרכז רקמן, ועו"ד קרן הורוביץ, ראש תחום חקיקה ומדיניות ציבורית במרכז, בכתבות באתר בשבע ובאתר חרדים10 על העתירה שהגיש מרכז רקמן בשם הפעילה החרדית רות קוליאןבדרישה לאסור על מפלגות להדיר נשים ולמנוע את קבלתן כחברות שוות במפלגה.

14.9.16: עו"ד שי זילברברג, המייצג מטעם מרכז רקמן את מסורבת הגט של עודד גז יחד עם עו"ד קרן הורוביץ, התראיין לאחר הדיון בבג"צ למהדורת החדשות מבט בעניין חשיבות ההוקעה הציבורית של סרבן גט, ודבריו התפרסמו גם בכתבה על הפרשה באתר הארץ.

8.8.16: ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, התראיינה לרדיו לב העיר בנוגע לאתגרי וזכויות נשים בישראל.

31.5.16: ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, התראיינה לרדיו ירושלים בנוגע לפגיעה שטומן בחובו חוק המזונות החדש.

באתר וואלה פורסם מאמר של פרופ' רות הלפרין-קדרי, ראשת מרכז רקמן, וד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, על פועלה של רונית אלקבץ במאבק לקידום מעמד האישה בישראל, בשיתוף פעולה עם מרכז רקמן. למחרת פורסם המאמר גם באתר BFREE.

ד"ר גלית שאול התראיינה לכתבה באתר YNET על פועלה של רונית אלקבץ, בעקבות פטירתה של האחרונה בטרם עת.

עו"ד אסנת קרפלוס-גלעם התראיינה לתוכנית הרדיו "עושים צהריים" בגלצ על פרשת האב החוטף, שבה מייצגת עו"ד קרפלוס-גלעם את אם הילד החטוף, יחד עם עו"ד נחמה איזאק מעמותת בת מלך ועו"ד לאה קליין אליאב.

עו"ד אסנת קרפלוס-גלעם התראיינה לכתבה באתר YNET על פרשת האב החוטף, שבה מייצגת עו"ד קרפלוס-גלעם את אם הילד החטוף, יחד עם עו"ד נחמה איזאק מעמותת בת מלך ועו"ד לאה קליין אליאב.

אתר החדשות The Pulse ואתר החדשות News1 פרסמו סקירות על הדיון שנערך בכנסת (28.3.16) ביוזמת מרכז רקמן, בנושא שינוי מדיניות הסיוע המשפטי. בכתבות מסוכמים הדברים שנאמרו בדיון.

עו"ד אסנת פרינץ, מנהלת הקו החם במרכז רקמן, התראיינה לכתבה ב"הארץ" על שינוי מדיניות הסיוע המשפטי בתיקי משפחה.

ד"ר גלית שאול בריאיון אצל אברי גלעד בגל"צ לקראת הדיון שהתקיים בכנסת ביוזמת מרכז רקמן, בנושא השינוי במדיניות הסיוע המשפטי והפגיעה בנשים ובילדים.

ד"ר גלית שאול בריאיון אצל פארלי שחר ב"יומן אזרחי" ברשת ב'לקראת הדיון שהתקיים הבוקר בכנסת ביוזמת מרכז רקמן, בנושא השינוי במדיניות הסיוע המשפטי והפגיעה בנשים ובילדים.

עו"ד קרן הורוביץ, ראש תחום חקיקה ומדיניות ציבורית במרכז רקמן, בפאנל בנושא שיימינג לסרבני גט בתוכנית "הבית היהודי" בערוץ 1.

ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, התראיינה בערוץ 1 לכתבה על זכייתה של רות קוליאן בפרס הוקרה לנשים משנות עולם בטקס שנערך בכנסת, בהמלצת מרכז רקמן.

עו"ד שי זילברברג מהקליניקה למשפטים במרכז רקמן, בדיון בתוכנית "דין ודברים" ברשת ב' על עניין עודד גז סרבן הגט.

רשימה בנושא סרבנות גט שכתב עו"ד שי זילברברג מהקליניקה למשפטים במרכז רקמן עבור האתר תקדין.

באתר "הארץ" פורסמה כתבה על תביעה שהגישו מרכז רקמן ועמותת עתים, בדרישה לשנות את תנאי הסף למינוי עוזרים משפטיים בבתי הדין הרבניים, תנאי המונע מנשים להתמנות לתפקיד.

מאמר של ד"ר אורלי מזרחי בכתב העת "מגדר" על מאבקן של נשים חרדיות על ייצוגן בכנסת ה-20, ועל תביעתה של רות קוליאן את יתד נאמן, תביעה שבה יוצגה ע"י מרכז רקמן.

מאמר של ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, שפורסם ב"הלשכה", ביטאון לשכת עורכי הדין.

טור דעה של ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, שפורסם באתר הארץ, בנושא ביטול חזקת הגיל הרך.

עו"ד שי זילברברג מהקליניקה למשפטים במרכז רקמן בראיון בתכנית "סדר יום עם קרן נויבך" ברשת ב' בנושא קביעת בית המשפט כי סרבן גט שהינו גם סרבן מזונות לא יכול לכרוך לתביעת הגירושין בבתי הדין את עניין מזונות הילדים

ד"ר גלית שאול מנכ"לית מרכז רקמן בראיון בהכל דיבורים על הדיון שהתקיים אתמול בכנסת בוועדה לזכויות הילד בנושא הבטחת תשלום מזונות ע"י המוסד לביטוח לאומי במסגרת יום המלחמה בעוני.

מאמר דעה שכתבה עו״ד קרן הורביץ ראש תחום חקיקה ומדיניות ציבורית במרכז רקמן בנושא של המלכוד הבלתי אפשרי של אימהות גרושות

השבועון החרדי יום ליום פרסם את מודעתה של רות קוליאן ראש מפלגת וב'זכותן׳ אשר יוצגו במהלך הבחירות האחרונות לכנסת ע"י מרכז רקמן, על מנת להביא לפרסום מודעה הקוראת להצביע למפלגת הנשים החרדיות. 

טור דעה שכתבה אשת ההלכה מלכה פיוטרקובסקי לכבוד הכנס ההלכתי השנתי ע"ש הרב רקמן בנושא: "אלוהים הבין דרכה והוא ידע את מקומה" (איוב כ"ח, כ"ג).

טור דעה של ד"ר גלית שאול מנכ"לית מרכז רקמן שפורסם במקור ראשון בנושא: זכות ללא תנאי- החוק הקובע שדמי המזונות לאמהות גרושות יקוזזו בהתאם להכנסתן, פוגע בילדים ומונע מנשים לחזור למעגל העבודה.

מאמר דעה של מנכ"לית מרכז רקמן ד"ר גלית שאול, שפורסם באתר און-לייף onlife, בנושא: בתי הדין הרבניים, מורכבותם והחשיבות במניעת ביטול הייצוג ההולם של נשים בוועדה למינוי דיינים שמתבקשת היום ע"י המפלגות החרדיות.

כתבה ביומן הלילה על מפגש חברות הכנסת במרכז רקמן לכבוד יום האישה הבינלאומי (להורדה).

באתרי החדשות וואלה YNETכיכר השבת וגלובס התפרסמו ידיעות על תביעה שהוגשה ע"י מרכז רקמן ומרכז צדק לנשים לחייב את העיתונים החרדים לפרסם את תעמולת הבחירות של מפלגת הנשים. בית המשפט קיבל את העתירה.

תכנית של "המערכת" בנושא מסורבות גט אשר בה לקחה חלק ראשת המרכז הפרופ' רות הלפרין קדרי.  

בעיתון "כלכליסט" התפרסמה ידיעה לפיה בעתירה שהוגשה לבית המשפט העליון בשיתוף מרכז רקמן, נפסק שאין בכוחה של תביעת מזונות במסגרת הליך גירושים לחסום דרכם של קטינים בהגשת תביעה עצמאית למזונותיהם בבית משפט למשפחה.

ראיון עם עו"ד עדי רז מנהלת הקליניקה למשפטים במרכז רקמן וראש תחום גירושין בשיתוף פעולה במרכז בתכנית עושים סדר.

ד"ר גלית שאול  התראיינה למוסף צדק של מקור ראשון, לכתבה שעסקה בהצעת חוק מהפכנית שעתידה לשנות את מערך היחסים בין הורים לילדיהם.

כתבה מעיתון מעריב שכתבה עו"ד עדי רז, מנהלת הקליניקה המשפטית של מרכז רקמן על התהליך שעברה בלווי וייצוג קרן לוי, שגרושה נאשם ברצח האכזרי של ילדיהם.

כתבה בערוץ 10 על מרכז רקמן והליווי והייצוג של קרן לוי, שגרושה נאשם ברצח של ילדיה ( הכתבה מתחילה בדקה 47.25).

ראיון שהתקיים עם ד"ר גלית שאול מנכ"לית המרכז על חיי משפחה בשעת חירום.

כתבה שנכתבה ב-mako בעקבות דיון שהתקיים בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בסוגיה של שימוש ופגיעה בילדים כביטוי לאלימות כלפי נשים. 

בית הדין הרבני מתעמר בזוג לסביות – אך בג"ץ ונציב תלונות השופטים לא מתערבים.

מאמר שכתבה עו"ד עדי בלטונר ראש תחום חקיקה של המרכז על השאלה באיזו זכות המדינה שוללת מילדים לקבל מזונות?

בעיתון כלכליסט התפרסמה ידיעה על מינויה של ד"ר גלית שאול למנכל"ית מרכז רקמן.

דברים שנאמרו בכינוס שנערך במרכז רקמן בנושא עגינות, הובאו בכתבה במוסף " צדק" של מקור ראשון. 

מאמר דעה שכתבה מנכ"לית מרכז רקמן לשעבר עטרה קניגסברג ראם בנושא מנכ"לית לבית הדין הרבני.

ביקורת של מרכז רקמן על צמצום חזקת הגיל הרך לשנתיים -"צמצום חזקת הגיל הרך יהפוך ילדים לקלפי מיקוח בין ההורים".

מאמר דעה של עו"ד עדי בלוטנר ראש תחום חקיקה של המרכז בנושא הדרת נשים בבחירות לרב הראשי.

 מאמר דעה שכתבה עו"ד עדי רז מנהלת הקליניקה המשפטית של מרכז רקמן על החוק שיגן על הילדים במשפחה.