תלמידות חכמים העוסקות שנים בלימוד תורה והלכה נפסלו מלגשת למבחן הסמכה העוסק בהלכות הנידה

״רבניות נגד הרבנות״: תלמידות חכמים העוסקות שנים בלימוד תורה והלכה נפסלו מלגשת למבחן הסמכה העוסק בהלכות הנידה. הבחינות הללו מקבילות לתואר אקדמאי לצורך הגשת מועמדות למכרזים רלוונטיים בשירות המדינה, ולכן יש להן משמעות כלכלית לא מבוטלת עבור הנשים.

עורכי הדין אלעד קפלן ושרה וינברג המייצגים את הנשים מטעם ארגון ״עתים״ בשיתוף עם מרכז רקמן ובשיתוף תנועת ״קולך״ מסבירים: ״הרבנות אחראית על עריכת בחינות הלכה מטעמה של מדינת ישראל. לא ייתכן כי האפשרות לגשת למבחנים אלו תהיה חסומה בפני נשים. הנשים המבקשות לגשת לבחינה הינן תלמידות חכמים המהוות כתובת לאלפי נשים בנושאים הלכתיים. דחיית בקשתן היא פגיעה בעולם התורה, במוסדות התורניים בהן למדו ובציבור הרחב שרואה בהן כתובת תורנית״.

אחת מהעותרות, שרה סגל-כץ, מסבירה: ״ללא אפשרות להיבחן רשמית ולקבל הכרה, העמל שלנו כאילו לא קיים. הבחינה בודקת ידע שיש לנו והדבר הפשוט ביותר הוא שנוכל להיבחן כאחד האדם. כל עוד זה לא אפשרי זהו מצב אבסורדי המייצר היררכיה פסולה ביו בני ובנות אנוש, בטח מבחינה הלכתית. שהרי הלכות נידה מסורות לנשים, מחייבות נשים והן אלו היכולות להעיד על עצמן בנושא״.

לנחיותיכן מצורפת הכתבה המלאה מ-״ידיעות אחרונות״

לשיתוף:

דווקא עכשיו

דווקא עכשיו