סיוע משפטי

התוכנית לסיוע משפטי לנשים בענייני משפחה

התוכנית לסיוע משפטי לנשים בענייני משפחה מעניקה סיוע משפטי פרטני איכותי לנשים בענייני משפחה (סכסוכי גירושין, סרבנות גט, משמורת, מזונות, חלוקת רכוש ובתחומים קשורים), בין אם באמצעות ייצוג משפטי מלא, ובין אם על ידי ייעוץ ראשוני טלפוני באמצעות קו פניות.

בנוסף, במסגרת התוכנית פועלת קליניקה משפטית אשר מטרתה להכשיר סטודנטים כדור העתיד של עורכי הדין בתחום דיני משפחה בעלי מחוייבות לקידום נשים ולקידום השוויון בין המינים.

הייצוג המשפטי ניתן לחלק מצומצם בלבד מהפונות בהתאם ליכולות המרכז. הייצוג הינו ללא תשלום למעט אגרות והוצאות בגין הטיפול בתיק. היעוץ המשפטי הראשוני ניתן לכל אשה ללא עלות.

הקליניקה לסיוע משפטי לנשים בענייני משפחה

מורי התוכנית הקלינית:

פרופ' רות הלפרין-קדרי – אחראית אקדמית

עו"ד יוסי מנדלסון – אחראי מקצועי

עו"ד שיר וולמן  – מנהלת הקליניקה

הקליניקה הינה חלק ממערך הקליניקות של הפקולטה למשפטים. הקליניקה מכשירה סטודנטים בתחום דיני המשפחה על בסיס ערכים של צדק מגדרי וחברתי. הסטודנטים בקליניקה מלווים את תיקים של פונות למרכז – החל מהמפגשים הראשונים עם הנשים, דרך ניהול משא ומתן והגשת כתבי טענות, וכלה בהתדיינות המשפטית בערכאות השונות. כמו כן משתתפים הסטודנטים בהרצאות פרונטאליות הדנות בהיבטים מעשיים ותאורטיים הקשורים לייצוג נשים בענייני משפחה, ובפרויקט כתיבת הצעות חוק בנושאים הקשורים לדיני משפחה.

קו הפניות

 

מנהלת הקו: עו"ד גליה גולדנר

מרכז רקמן מפעיל קו סיוע משפטי טלפוני לנשים בתחום דיני המשפחה כחלק מהתוכנית לסיוע משפטי.

תהליך הפנייה בנוי בשני שלבים:

בשלב הראשון, ניתן מענה הראשוני על ידי רכזת קו הפניות ובו נלקחים פרטים ראשוניים.

בשלב השני, תופנה הפונה לקבלת מידע וייעוץ טלפוני אשר מספק צוות משפטי מקצועי של עורכי הדין של המרכז, יחד עם עורכי דין מתנדבים.

 
 
 
 
working remotely

ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני

או באמצעות טופס יצירת קשר

דווקא עכשיו

דווקא עכשיו