21.11.16: אתמול ערכנו במרכז רקמן כנס בנושא: "בין אחריות המדינה לארגוני החברה האזרחית במאבק באלימות נגד נשים: אמנת איסטנבול כמקרה בוחן".

פרופ' רות הלפרין קדרי, ראשת המרכז, הרצתה על אמנת איסטנבול, המסמך הראשון שממשיג את האלימות נגד נשים כאלימות מבוססת מגדר, וכתופעה המהווה אפליה נגד נשים.
 
לאחר מכן נערך רב שיח בהנחיית ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, ובהשתתפות חה"כ עאידה תומא-סלימאן, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי; עו"ד הילה טנא-גלעד, ממונה זכויות אדם וקשרים עם ארגונים בינלאומיים במחלקת יעוץ וחקיקה במשרד המשפטים; עו"ס איילה מאיר, מנהלת השירות לרווחת הפרט והמשפחה, האגף לשירותים חברתיים ואישיים, משרד הרווחה והשירותים החברתיים; ומר אליעזר רוזנבאום, משנה למנכ"ל המשרד לביטחון פנים, יו"ר תת הוועדה הבינמשרדית לאלימות במשפחה.
 
עו"ס איילה מאיר פתחה את הפאנל באומרה: "משרד הרווחה קרוב מאוד כבר היום בתפיסתו ובשירותים שהוא מציע לאמנת איסטנבול, ומפתח מענים לכל בני המשפחה במעגל האלימות. הוועדה הבינמשרדית שהוקמה מחדש הגישה לשר הרווחה המלצותיה להרחבה משמעותית של מערך השרותים לאוכלוסייה כולה, בהיבטים של מניעה, הסברה ושינויים חקיקתיים. ישראל יכולה להתגאות בשירותים המתקדמים ובהתפתחות בתחום, על אף שיש עוד מה לעשות ולשפר."
 
בכנס ציינו גם את עזיבתה של גברת ורד סוויד, המנכ"לית היוצאת של הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, שגם נשאה דברים. אנו מודות למנכ"לית היוצאת על פעילותה החשובה לאורך השנים, ומאחלות לה הצלחה רבה בהמשך.
 
אנו מודים גם לכל שאר הדוברים והמשתתפים בכנס, ומקווים לראותכם שוב בכנס הבא.
 
 

לשיתוף:

דווקא עכשיו

דווקא עכשיו