22.3.17: מרכז רקמן כחלק מקואליציית עיקר, הוציא את ההודעה הבאה ביחס להצעת החוק להקפאת ביציות למסורבות גט:

הצלה או משטור? קואליציית עיקר מתנגדת לחוק הקפאת הביציות למסורבות גט.
בעיית מסורבות הגט והעגונות הינה בראש ובראשונה בעיה הנמצאת באחריות מדינת ישראל מתוקף חוק שיפוט בתי הדין הרבניים, ועל המדינה למצוא פתרון ראוי שישחרר נשים ממצב זה ולא על ידי דאגה לשימור פוריות האשה.
הצעת החוק של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' ואחרים המבקשת לאפשר הקפאת ביציות למסורבת גט, נראית לכאורה כהצלת הפריון של מסורבות הגט. הנה בחסות החוק, סרבני הגט לא יוכלו לפגוע בפריונן של הנשים. בפועל מדובר בהצעת חוק שמסירה אחריות הלכתית מבית הדין, כזרוע של המדינה, ופותרת בעיה הלכתית באמצעות פתרון רפואי פולשני לאשה שהיא, כפי הנראה, בריאה ופורייה מבחינה רפואית.
הפתרון שמציעים חברי הכנסת ומכון פועה באמצעות החוק הוא פולשני, מסובך, עשוי לסכן את חייה של האשה, עבור סיכויי הצלחה נמוכים מאוד להפריה בעתיד. ממילא, אשה המעוניינת בשאיבת ביציות יכולה לעשות זאת כיום במימון פרטי. הצעת החוק מתנה את מימון ההליך היקר, בהעברת השליטה מידי האשה לידיו של בית הדין הרבני.
בית הדין לא יכול לטעון שהוא מגן על האשה מפני ממזרות של הילד העתידי בשם ההלכה. מדובר פה במשטור טהור של יכולת ההולדה של האשה, שכן ילד שנולד מהפריה אינו ממזר.
ראוי לו לחוק שלא בא לעולם. ראוי שבעיית העגונות ומסורבות הגט תיפתר על ידי המדינה, ובאי כוחה, ולא באמצעות שימוש ציני בגופה של האשה, המסתכל עליה כעל רחם בלבד.
—————-
לכתבה המציגה את הנושא – http://www.kipa.co.il/now/77411.html
בניגוד למה שח"כ סמוטריץ' טוען בכתבה, מרכז רקמן כחלק מקואליציית עיקר דואג ופועל למען מסורבות הגט והעגונות ולכן מתנגד להצעת חוק זו.

תמונה הקפאת ביציות

לשיתוף:

דווקא עכשיו

דווקא עכשיו