4.1.17: השבוע נערך כנס חירום ב"בית אחותי" בתל אביב, ובו קראו אימהות חד-הוריות לשרת המשפטים להתנגד לחוק המזונות החדש של ח"כ יואב קיש (הליכוד).

הצעת החוק עלתה ביום ראשון לדיון בוועדת שרים לחקיקה, אך נדחתה עקב חוסר הסכמה בקואליציה.

הצעת החוק החדשה קובעת את שינוי דמי המזונות בהתאם להמלצות ועדת שיפמן, כשהשינוי המרכזי הוא שתשלום דמי המזונות יהיה ביחס לזמן בו שוהים הילדים אצל כל אחד מההורים, וליכולת הכלכלית של כל אחד מהם בנפרד. בעוד משתתפות הכנס שנערך אתמול אינן בהכרח חולקות על מטרת החוק המוצהרת, לטענתן יישומו במתכונתו הנוכחית וללא שינויים נוספים במציאות ישיג בפועל תוצאות הפוכות ואף הרסניות כלפי נשים.

ארגוני הנשים דורשים מהשרה שקד להתייחס למספר עקרונות בחוק, על מנת שזכויות הנשים וילדיהן לא יפגעו. לטענתן, יש לשנות את החוק כך שימנע מצב בו נוצר תמריץ כלכלי להגשת תביעה למשמורת משותפת גם כשאין רצון או יכולת לעמוד בהסדר של משמורת משותפת, וכן שיכיל מנגנון לאכיפת הסדרי המשמורת על מנת שלא יווצר מצב שבו "על הנייר" יש הסדר משמורת משותפת ובפועל הילדים והילדות נמצאים בעיקר אצל האמהות וללא מזונות. כמו כן, הן טוענות כי יש צורך לקבוע "הורה גזבר" שינהל את תקציב הילדים והילדות ויקנה את הביגוד והצרכים השונים שאם לא כן נטרטר את הילדים בין ההורים שנמצאים בקונפליקט.

לקריאת כתבתה של טל כרמון באתר "דבר ראשון":
http://www.davar1.co.il/47802/?app=1

 

whatsapp-image-2017-01-02-at-08-25-35

 

לשיתוף:

דווקא עכשיו

דווקא עכשיו