חדשות המרכז

8.11.16: חגיגת הבחירות בארה"ב

הערב השתתפה ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, בחגיגת ליל הבחירות שאירחו שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, ורעייתו ג'ולי פישר. אנו מייחלות כי הלילה הזה

קרא/י עוד »

ב-20.11.16 ייערך כנס רגל יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, בנושא: "בין אחריות המדינה לארגוני החברה האזרחית במאבק באלימות נגד נשים: אמנת איסטנבול כמקרה בוחן".

הבטיחו את מקומכן! נסגרת ההרשמה לכנס לרגל יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, בנושא: "בין אחריות המדינה לארגוני החברה האזרחית במאבק באלימות נגד נשים:

קרא/י עוד »

30.10.16: מרכז רקמן מתכבד להזמינכם לכנס לרגל יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, בנושא: "בין אחריות המדינה לארגוני החברה האזרחית במאבק בלימות נגד נשים: אמנת איסטנבול כמקרה בוחן".

במסגרת זו נציין את פרישתה של גב' ורד סוויד, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה. הכנס יתקיים ביום ראשון 20.11.16 (י"ט בחשוון תשע"ז)

קרא/י עוד »

ארכיון חדשות

27.10.16: פרופ' רות הלפרין קדרי – אבירת איכות השלטון

אנו מברכות של פרופ' רות הלפרין קדרי, ראשת מרכז רקמן, לרגל זכייתה באות אבירת איכות השלטון בתחום האקדמיה, מטעם התנועה למען איכות השלטון בישראל. בכך מצטרפת פרופ' הלפרין קדרי לרשימת אנשים שבשנה האחרונה היו למופת ברשויות השלטון ובתחום האזרחי, שהובילו מאבקים חברתיים, נלחמו למען המנהל התקין וסייעו לבצר את הדמוקרטיה

קרא/י עוד »

ב-27.10.16 ניתן צו על תנאי בעתירה שהגישה עו"ד תמר בן פורת כנגד רשם המפלגות ואגודת ישראל.

מרכז רקמן ביחד עם שורה של אירגונים פמיניסטיים – איתך-מעכי, מרכז צדק לנשים, קולך, אלטפולה, מכון ון-ליר, ויצו, נעמת, שדולת הנשים, תנועת ש.י.ן לשוויון ייצוג נשים – הגישו בקשת להצטרף לעתירה כעותרים ציבוריים. במסגרת הדיון היום אושרה בקשת ההצטרפות של הארגונים. פרופ' נטע זיו מאיתך-מעכי ייצגה את הארגונים בדיון. מטעם

קרא/י עוד »

25.10.16: ד"ר גלית שאול, מנכ"לית מרכז רקמן, הרצתה בכנס "נשים במלכוד? משפט דתי וזכויות אדם בישראל" שנערך היום באוניברסיטת תל אביב בארגונו של מרכז מינרבה למדעי הרוח.

ד"ר שאול דיברה על החוק החדש ליישוב סכסוכים במשפחה, וסקרה את השתלשלות העניינים לקראת החקיקה בנושא ואת הפעילות האקטיביסטית של ארגוני הנשים, לרבות קואליציית עיקר שמרכז רקמן חבר בה. עוד הביעה ד"ר שאול את תקוותה כי בעתיד יימצא פתרון הולם לאתגר שמציב מירוץ הסמכויות בפני מערכת דיני המשפחה בישראל.  

קרא/י עוד »

28.9.16: היום הגיש מרכז רקמן עתירה בשם הפעילה החרדית רות קוליאן, בדרישה לאסור על מפלגות להדיר נשים בתנאי הקבלה למפלגה.

חוק המפלגות מעניק לרשם המפלגות סמכות לפסול תקנון מפלה הנוגד את תקנת הציבור, והעותרת דורשת לחייב את הרשם לפעול מכוח סמכותו זו. "לא יעלה על הדעת שתקנון של מפלגה שהיא חלק מן המערך השלטוני במדינת ישראל, חלק מבית המחוקקים, גוף הפועל בלב המרחב הציבורי, יכיל סעיף המפלה נשים בצורה בוטה

קרא/י עוד »

28.9.16: אנו במרכז רקמן כואבות את לכתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס, מגדולי המנהיגים שקמו לנו, אשר בין יתר קידם זכויות נשים בדור שבו לא נשמעו אמירות רבות בנושא על במות ציבוריות.

“לא יודע מי החליט להדיר נשים מהיהדות, בטח לא משה רבנו," אמר פרס בטקס שבו הוענק לו אות "מהיגות מקדמת נשים" ע"י סלונה. יהי זכרו ברוך.  

קרא/י עוד »

דווקא עכשיו

דווקא עכשיו